Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору

          Центр  психіатричної  допомоги  та  професійного  психофізіологічного відбору ДУ “Територіальне медичне об’єднання МВС України по Івано-Франківській області” є відомчим спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом, створеним для проведення психопрофілактичної роботи, медичного психофізіологічного професійного відбору, надання  психіатричної, наркологічної, психологічної допомоги в обсязі спеціалізованого (психоневрологічного та наркологічного) диспансеру органів охорони здоров’я України працівникам МВС, поліцейським, військовослужбовцям Національної гвардії України, пенсіонерам з числа осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців НГУ, поліцейських, членів їх сімей, працівників МВС, ветеранів органів внутрішніх справ тощо.

        

   Центр є структурним підрозділом Державної установи "Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Івано-Франківській області” і складається з відділень амбулаторної психіатричної допомоги та кабінету психопрофілактики та професійного психофізіологічного відбору.

           Центр  психіатричної  допомоги  та  професійного  психофізіологічного  відбору СОЗ УМВС України в Івано-Франківській області створений  наказом  начальника  УМВС  України в Івано-Франківській області №132 від 18 травня  1994  року, з листопада 2015 р. - Центр ПД та ППВ ДУ

“ТМО МВС України по Івано-Франківській області”. Створена  система  поклала  на  більш  високий  рівень  надання  психіатричної  допомоги  особовому  складу  органів  внутрішніх  справ. 

Згідно з типовими  штатами, затвердженими наказом МВС України  від  28.10.97  р.  № 732  в Центрі  ПД  та ППВ  є  8   штатних  посад, всі вони зайняті.   Це   наступні  посади:  посада   начальника Центру,  завідувача відділення  амбулаторної  психiатричної   допомоги, завідувача кабінету психопрофілактики  та  професійного  психофізіологічного  відбору, лікаря-психіатра, практичного психолога та медсестри  відділення  амбулаторної  психіатричної  допомоги,  лікаря  функціональної  діагностики  та  медсестри  кабінету  психопрофілактики  та  професійного психофізіологічного відбору.

 Основними  завданнями  Центру є:
 

1. Надання психіатричної, наркологічної, психологічної допомоги, проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних та профілактичних наркологічних  оглядів, в тому числі з метою військово-лікарської експертизи, осо­бам, які мають право на медичне обслуговування.
2. Проведення психіатричної експертизи, психодіагностичного обстеження, медичного психофізіологічного професійного відбору кандидатів на службу в поліцію та навчання в закладах освіти МВС, переміщених по службі, звільнених зі служби поліцейських, військовослужбовців НГУ та інших осіб, які проходять медичний огляд у військово-лікарській комісії.  
3. Вивчення стану психічного здоров'я осіб, які мають право на медичне обслуговування та вжиття  заходів щодо його поліпшення.
4. Проведення психопрофілактичної роботи серед осіб, які мають право на медичне обслуговування, пропаганда здорового способу життя.
5. Проведення медичного відбору за станом психічного здоров’я і професійного відбору за індивідуальними психофізіологічними особливостями кандидатів на службу в поліцію та навчання в закладах освіти МВС, НГУ відповідно до розпорядчих документів.
6. Організація і проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних та профілактичних наркологічних оглядів поліцейських, військовослужбовців НГУ.
7. Надання амбулаторної психіатричної, наркологічної допомоги особам, які мають   право на медичне обслуговування, проведення обстеження стану їх психічного здоров’я, діагностика психічних та поведінкових розладів, лікування та нагляд в амбулаторних умовах за особами, які страждають на психічні та поведінкові розлади.
8. Надання консультативної психіатричної допомоги, у разі необхідності – призначення та проведення лікування особам, які страждають на психічні та поведінкові розлади, та знаходяться на обстеженні та лікуванні у лікувально-профілактичних закладах ТМО.
9. Організація та проведення, відповідно до законодавства України,  консультативного та диспансерного нагляду осіб, які мають право на медичне обслуговування.
        10.      Проведення, відповідно до законодавства України, медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні з приводу психічних та поведінкових розладів, і організація роботи психіатричної лікарсько-консультативної комісії центру.
       11. Підготовка та направлення до медико-соціальних експертних комісій медичних документів на хворих з психічними та поведінковими розладами з метою проведення експертизи тривалої або стійкої втрати працездатності.
       12. Психолого-психіатричне забезпечення поліцейських, військовослужбовців НГУ під час виконання оперативно-службових завдань за умов виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також під час охорони громадського порядку в умовах масових заворушень та проведенні масових заходів згідно з вимогами нормативно-правових актів МВС України.

 

(с) 2024

Запис до лікаря